Кухoнна Сіль

Карналіт KCl•MgCl2•6H2ПРОЕпсоміт MgSO4•7H2O

Гексагідрит MgSO4•6H2O і інші сульфати магніюКаїніт KCl•MgSO4•3H2O

Бішофіт MgCl2•6H2O

У земній корі досить часто зустрічаються шари кам'яної солі. Вважають, що вони отримані в результаті деформації земної кори із шарами осадових порід, що утворилися в результаті випарювання морської води або вод соляних озер. Кам'яна сіль при деформаціях видавлюється нагору з утворенням суцільних соляних куполів, що звичайно мають у плані округлу форму і сягаючих декількох кілометрів у діаметрі. Одне з таких давно розвіданих родовищ кам'яної солі розташоване біля Ілецька в Оренбурзькій області. Соляний купол цього родовища простирається на 2 км у довжину, 1 км у ширину й іде всередину також на 1 км.

У Пермській області експлуатується найбагатше родовище сильвініту. Це соляна гірська порода, що складається з NaCl і KCl. При його переробці на добриво витягається KC1, a NaCl є відходом. Шляхом простого промивання водою (KCl розчиняється краще, ніж NaCl) виходить технічна сіль з 98%-ним змістом.Поварена сіль є найважливішою сировиною хімічної промисловості. З неї одержують соду, хлор, хлороводню кислоту, гідроксид натрію, металевий натрій.

При вивченні властивостей ґрунтів вчені установили, що, будучи просоченими хлоридом натрію, вони не пропускають воду. Це відкриття було використано при будівництві зрошувальних каналів і водойм. Якщо дно водойми покрити шаром землі, просоченої NaCl, то витоку води не відбувається. Для цієї мети, звичайно, застосовують технічну сіль. Будівельники використовують хлорид натрію для усунення змерзання узимку землі і перетворення її у твердий камінь. Для цього ділянки ґрунту, що планується виймати, восени густо посипають NaCl. У цьому випадку в сильні морози дані ділянки землі залишаються м'якими.

Хіміки добре знають, що змішанням мілко змеленого льоду з повареною сіллю можна одержати ефективну охолодну суміш. Наприклад, суміш складу 30 гр NaCl на 100 гр льоду прохолоджується до температури – 20°C. Це відбувається тому, що водний розчин солі замерзає при негативних температурах. Отже, лід, що має температуру близько 0°C, буде плавитися в такому розчині, віднімаючи теплоту від навколишнього середовища. Це властивість суміші льоду і повареної солі можуть з успіхом використовувати також і домогосподарки.

7. СПОСОБИ ВИРАЖЕННЯ СКЛАДУ РОЗЧИНІВ

Розчином називається гомогенна система, що складається з двох або більш компонентів. Рідкі розчини мають найбільше значення для живих організмів, тому що саме в них протікають усі життєво важливі процеси. Плазма крові, лімфа, внутрішньоклітинні рідини, шлунковий сік - усе це розчини. У виді розчинів надходять в організм і лікарські препарати (ін'єкції, мікстури). Нерозчинна речовина не може діяти як ліки.

При проведенні аналізів зразки речовин і різні проби переводять у розчин.

Найважливішою характеристикою розчину є концентрація, тобто відносний зміст розчиненої речовини.

Процентна концентрація (відносна масова частка) (З%) - відношення маси розчиненої речовини до маси розчину, виражене у відсотках, або кількість грамів розчиненої речовини в 100м розчину:

mB

C% = ----------- 100%

mA + mB

де - m - маса розчиненої речовини В;

12345678910111213141516
?Українські реферати

© 2011 - 2017 Реферати на тему | Реферати українською мовою безкоштовно | Скачати бесплатно реферати українською мовою